KOSGEB Nedir, Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2017

Reklam Alanı 6

KOSGEB Nedir, Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2017

Yakın zaman içerisinde kendinize ait bir iş yeri açmak isteyenlerdenseniz, konuyla ilgili özgün bir fikriniz varsa, hal hazırda bir fikriniz ve sermayeniz varsa, ancak bu yeterli gelmiyorsa, ya da devletin desteklediğiniz bir girişime sermaye sağlayabileceğini düşünüyorsanız tam da doğru yerdesiniz demektir. Günümüzde birçok girişimci bulunmaktadır. Girişimcilerin birçoğu çeşitli imkansızlıklar sebebiyle kendi iş yerlerini açamayan ya da açsa bile sermayesizlikten dolayı işletemeyeceğini düşünen kişiler olarak dikkat çekmektedir. Bu sebepten ötürü sosyal bir devlet olmanın gereğince devlet bir adım atmış ve kadın ve erkek girişimcileri bu aşamada düzenli olarak destekleme kararı almıştır.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB nedir derseniz kısaca açıklayacak olursak devlet destekli kredi olarak dikkat çekmektedir. Kredi almak isteyenler önce devletin sunmuş olduğu bir eğitim programına katılır ve burada girişimcilik eğitimi alırlar. Bu girişimcilik eğitimi pek çok kişinin almak için can attığı bir eğitim olarak dikkat çekmektedir. Zira bu aşamada birçok kişi devletin nasıl projeleri destekleyeceğini ya da bununla alakalı olarak neler yapası gerektiğine dair fikir sahibi olmaktadır. KOSGEB kredisi almak isteyen kişilerin yapması gereken işlerin başında ise önce KOSGEB’ başvurmak gerekmektedir. Her yıl başvuru sayısına göre alınan kursiyerler bununla alakalı olarak ciddi bir eğitime tabi tutulmaktadırlar. Eğitimde sora ise kişilere projelerini hazırlamaları amacıyla ise bir zaman vermektedir. Peki bu ne anlama gelir? Çok basitçe, devletten kredi almak isteyen kişiler bu aşamada devletin kendilerini destekleyebilmelerini sağlamak amacıyla bir proje fikri ortaya atmaktadırlar. Bu proje fikri jüriyi etkileyebilecek nitelikte bir fikir olmalıdır. Kişinin girişiminin bu aşamadan beğenilir olması kendisinin belgesini alabilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ancak kişinin girişimi jüri tarafından başarılı bulunursa kişi alacağı belgeyle nihayet kredi alabilmektedir.

KOSBEG Faizsiz Kredi

Günümüzde pek çok kişinin banaklarla alakalı en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi de devletin girişimcilere faizsiz kredi sağlaması pek çok girişimcinin KOGEB’ başvurmasının önünü açmaktadır. Buna göre KOSGEB başvuruları sorasında devlet girişimciye 50 bin liraya kadar destek sağlayabilmektedir. Bu sebepten ötürü bu oldukça dikkat çeken bir detaydır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin girişimcilerin tamamı bu krediyi almak için başvurabilmektedir. Günümüzde özellikle hanımlar bu kredi türünden oldukça çok faydalanmaktadırlar. Çoklu olarak iş birliğine varan ve daha sonra kendi işletmesini kurmak isteyen hanımların en çok merak ettiği detaylar arasında ise bu kredinin geri ödemesinin olup olmayacağı yatmaktadır. KSGEB kredisini almaya hak kazanmanız haline sıfır faizli bir işletme kredisi elde etmiş olacaksınız. Hal böyle olunca da KOSGEB kredilerine başvuran kişi sayısı da bir hayli olmaktadır. Bu sebepten ötürü pek çok yatırımcı kursiyer olarak başvurmaktadır. Nasıl alını diye merak edenler için kursiyer olmak oldukça önemli bir fırsattır. Zira kursiyer olmadan ve bu kredi tipine başvurmadan eğitimsiz olarak bu krediyi edinmeniz mümkün değildir.

KOSGEB Kredisi Ne Sağlıyor?

Sermayeye ihtiyaç duyan kişilerin zorlanmadan bir başlangıç yapabilmelerini sağlamak amacıyla veriliş olan bir kredi olarak dikkat çekmektedir. Kişiler KOSGEB’en aldıkları belge ile krediyi alıp alamayacaklarını öğrenmiş olurlar. Bundan sonra ise ikinci adım başlamaktadır. Daha sonra kişiler kredileri onaylanınca ise ikinci adıma geçerler. Bu adım ise krediyi alma sürecidir. Bu adıma geçtikten sonra kişiler artık çok kolay bir şekilde kredi almak için ikinci adıma geçmektedirler.

Kredi almak isteyen kişilere sağlanan en önemli desteklerden bir tanesi, faizsiz olarak sermaye sağlanıyor olması olarak dikkat çekmektedir. Kişiler 15 bin TLlik bir rakamı ilk 24 ay faizsiz olarak ödeme imkanına da sahip olacaktır. Devletin girişimciye daha sonra ödenmek üzere kredi desteği sunması, ancak bu krediyi de daha sonra faiz eklemeyerek geri alacak olması pek çok kişinin en sevdiği detaylar arasında olmaktadır. Bu sebepten ötürü de oldukça fazla başvuru yapılan kredi jürinin onayladığı kişilere verilmektedir. 2017 yılında KOSGEB kredisine başvuracak olanlar ise birçok fırsat gelmesi de mümkün olabilmektedir. Zira devlet bu konuyla ilgili sürekli olarak açıklamalar yürütmektedir. Kredi sayesinde sermayeye kavuşan kişiler artık bankalara faizle borçlanmak yerine devletin vatandaşlarına faizsiz olarak vermiş olduğu krediyi edinebileceklerdir.

KOSGEB’ten kredi nasıl alınır diye merak edenler için konuyu detaylıca açıklamaya çalıştık. Eğer gerçekten orijinal bir fikriniz varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız siz de KOSGEB’e başvurabilir ve bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda KOSGEB, yalnızca beyler için değil ev hanımlarının da çalışma hayatında yeterince aktif olarak çalışmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan bir kredi türü olarak dikkat çekmektedir. Bu sayede ev hanımları da çalışan kadın statüsünde olabilir ve böylece de ülkenin gelişmesine de ciddi katkıda bulunabilirler. KOSGEB başvuruları yakın zamanda başladı Siz de KOSGEB’ e başvurabilir ve daha sonra KOSGEB’ li olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonra ise sermayenizi edinip iş yerinizi açabilirsiniz.

Reklam Alanı 5
336x280

Üye OlŞifremi Unuttum