KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır ? İş Planı Örneği 2017

Reklam Alanı 6

KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır ? İş Planı Örneği 2017

Sizde yeni bir iş sahibi olmak, hayallerinizi gerçekleştirmek ve bir serüvene mi katılmak istiyorsunuz? Bunun için neler yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Yeni bir iş kurmak ve kredi çekmek için, KOSGEB‘e başvurmalısınız. 2017 yılında yeni bir iş kurmak istiyorsunuz ve bir KOSGEB iş  planı nasıl hazırlanır bilmiyorsanız, doğru adreste olduğunuzu teyit edebilirsiniz ve yeni bir iş kurmak için, krediye ihtiyaç duyuyor ve KOSGEB iş planı hazırlamayı bilmiyorsanız, yazılarımızı okumaya devam ederek, KOSGEB iş planı hazırlamayı ve örneklerini anlayıp, benimseyebilirsiniz.

KOSGEB İş Planı Hazırlama

Öncelikle, KOSGEB iş planı hazırlamak için, KOSGEB’in ne olduğunu tam olarak benimsemelisiniz. KOSGEB tanım olarak, yeni bir iş kurma eğiliminiz olduğunda, yapmanız gereken işlemleri, işleri nasıl ve ne zaman yapacağını planlayan rapordur. Genellikle yeni bir işe başladıktan sonra değil de, başlamadan önce yapılan, stratejileri , hedefleri ve analizleri kapsayan raporlara da denir. Son senelerde iş planlarının değiştiğini biliyoruz. Bu yüzden de KOSGEB iş planı hazırlayanlar ya da hazırlatanlar, planlara değişik şekil ve yöntemler biçimlendiriyor. Hal böyle olunca da haliyle aktif işleyen ve çok kullanışlı planlar ortaya çıkıyor. Sizde yeni bir işe başlayacak ve KOSGEB planı hazırlayacak ya da hazırlatacaksanız, birazdan belirteceğimiz hususlara dikkat edin ve belirttiklerimizi, harfiyen uygulayın. İnanıyoruz ki, güzel bir KOSGEB iş planı hazırlayıp, geleceğinizin kariyerini, muazzam yerlere taşıyacaksınız.

KOSGEB planı hazırlamak için gereken en öncelikli husus, yeni girişimci desteği iş planı adlı dokümana sahip olmanız. Bu belgeye sahip olmak için, arama motorunuza KOSGEB yazın ve KOSGEB in resmi web sayfasına ulaşın. Ardından da resmi yeni girişimci desteği iş planı çizelgesini indirin. Bu belge 7 bölümden oluştuğu gibi, doldurulmamış halinin tam olarak 9 sayfa olduğunu belirtebiliriz. Şu da belirtilmeli ki, siz boş olan bölümleri doldurduğunuz zaman, 25 – 30 sayfaya yakın bir plan hazırladıysanız, kendinize güvenin ve projenizden emin olun. Çünkü kaliteli bir plan hazırlamışsınız.  Bunların yanı sıra, çeşitli internet paylaşım merkezlerinde ve gündelik hayatta da biraz araştırma yaparak bulabileceğiniz, KOSGEB iş planı hazırlayıcılarına da planınızı, profesyonel bir şekilde hazırlatabilirsiniz. Eğer kendi KOSGEB iş planınızı kendiniz hazırlamak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınız hakkında, fazla bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, hem biraz sonra belirteceğimiz iş planı örneği ile hem de vereceğimiz detaylı bir bilgi ile beraber KOSGEB iş planı hazırlama hakkında, oldukça detaylı bir bilgiye sahip olacağınıza,  gönülden inanıyoruz.

Öncelikle sizlere, bir KOSGEB iş planı örneği sunmak istiyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi KOSGEB planı belgesi, sizlere doldurmanız için 7 bölüm sunuyor. Bu bölümler aşağıda belirtildiği gibi.

1) Hakkınızda ve işiniz hakkında, genel bilgiler

2) Girişimcinin / Ortakların ve işletmenin özellikleri

3) Pazar bilgileri ve pazarlama planı

4) Üretim planı

5) Yönetim planı

6) Finansal plan

7) KOSGEB’den talep edilen destekler

İşte sizin doldurmanız gereken 7 bölüm genelleme olarak, yukarıdaki bölümlerdir. Peki bu bölümlerin nasıl doldurulacağı ve nasıl planlanacağı hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, yazılarımızı okumaya devam edin. Aslında bu planı aşağıda belirtilmiş, boş alanların konularını inceleyerek de benimseyebilirsiniz.

İşte yukarıda da gördüğünüz gibi planı hazırlamak son derece, ön düşünce ve stratejiye dayalı bir iş. Sizde profesyonel olarak KOSGEB iş planı hazırlamak istiyorsanız ve kendinizi yeterli bulmuyorsanız, mutlaka bir profesyonel plan hazırlayıcısından hizmet alabilirsiniz. Ama yine de üzerine düşerek, kendiniz hazırlamak istiyorsanız, resmi web sitesinden, yukarıda verdiğimiz detaylı bilgilerin daha detaylısına ulaşabilirsiniz. Ayrıca KOSGEB kredisi nasıl alınır yazısına da gözatarak kendiniz için faydalı olabilecek bilgileri edinebilirsiniz. Zira bu plan ve program eşliğinde hangi sektörler için ve nasıl kredi alabileceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

Reklam Alanı 5
336x280

Üye OlŞifremi Unuttum