Kartım Bloke Oldu, Ne Yapmalıyım?

Reklam Alanı 6

Kartım Bloke Oldu, Ne Yapmalıyım?

Alışveriş ihtiyaçları yaşamımız için son derece önemli olurken kredi kartlarına talepte yoğunlaşmaktadır. Çünkü insanlar nakit parayı zar zor bulur hale geldiğinden dolayı doğal olarak ilk iş olarak bankalarının yolunu tutmanın daha mantıklı bir çözüm yolu olduğunu görmüşlerdir.  Kredi kart aracılığı ile artık acil nakit ihtiyaçları, alışveriş ya da borç durumları anlık olarak karşılandığından dolayı artık günümüz koşullarında bankalar önemli finans kuruluşları arasında yer alır hale gelmiştir. Fakat kimi zaman elinizde bulunan kartınızla haddi hesabı olmayan harcamalar yaptığınız anda zor durumda kalmanızda kaçınılmaz bir sonuç olacaktır.

Kartınızın limitini aşmanız ve ödemeniz gereken borcunuzu ödeyememeniz durumunda kartınız bloke olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı andan itibaren ise kullanıcılar ister istemez kart bloke kaldırma yollarını aramaya başlıyor. Kartınız bloke olduğu andan itibaren genelde hemen bankaların yolunu tutulmaktadır. Fakat böyle yapmak yerine sizin için daha az zahmetli olacak başka bir yolunda olduğunu söyleyebiliriz. Hemen müşteri temsilcisini arayarak kartınızın niçin bloke edildiğine dair detaylı bir bilgi almanız da mümkün olacak. Ayrıca kartınızda ki blokenin kaldırılması içinde ne kadar ücret ödemenizi de sormalısınız.  Eğer kafanıza göre bir ücret yatırırsanız kartınızda ki blokeyı kaldıramayabilirsiniz.

Kredi Kart Bloke Kaldırma

Kredi kartları nakit ihtiyaçlarınızı gidermeniz için en güzel aracılardan biri olsa da ödemediğiniz borçlarınızda sizi sıkıntı içerisine sürükleyebiliyor. Eğer ki kartınızı yeniden aktif şekilde kullanmak istiyorsanız bankanın sizden istediği dönem borcunuzu sıfırlamanız gerekmektedir. Dönem borcunuzu sıfırladığınız takdirde ise borcunuz kalmamış olacak ve bloke edilen kartınızda yeniden aktif hale dönüştürülecektir. Lakin tüm bu işlemleri sorunsuz şekilde yapmanız içinde en kısa yoldan bankaların yolunu tutmanız kartınızın bloke kaldırılmasını hızlandırma da yardımcı olacaktır. Otomatik ödeme talimatını devreye soktuğunuz andan itibaren nasıl sorunsuz şekilde daha öncelerde kartınızı kullanıyorsanız yeniden aktlfşetirerek nakit ihtiyaçlarınızı karşılama şansına sahip olacaksınız. Bloke edilen kartı işin aslına bakıldığında çok kolay şekilde kaldırmak mümkündür. Bunun için banka yetkili kişileri ile irtibata geçmek sorunu çözmeye yetecektir.

Reklam Alanı 5
336x280

Üye OlŞifremi Unuttum