Esnaf Kredisi Nedir, Nasıl Alınır, Kimler Alabilir 2017

Reklam Alanı 6

Esnaf Kredisi Nedir, Nasıl Alınır, Kimler Alabilir 2017

Birçok esnaf günümüzde oldukça zor şartlar altında geçinmektedir. Bu sebepten ötürü de hem işletmelerini büyütmek, hem de kredi alarak olası bir iş yeri açmak için pek çok fırsatın kendilerini bulmalarını beklerler. Birçok bankanın sunmuş olduğu esnaf kredileri de buna örnek olarak gösterilebilmektedir.

Esnaf kredileri, birçok bankanın kendi içinde sunmuş olduğu kredilere verilen isimdir. Daha çok kobi olarak bilinen bu işletmeler, küçük işletmelerden oldukça büyük işletmelere kadar pek çok alanda isimlendirilebilmektedirler. Herkesin bildiği en çok bilinen esnaf kredisi KOSGEB olarak isimlendirilmektedir.

Kosgeb Nedir?

Esnaf kredisi nedir ve nasıl alınır merak edenler için bu yazımız okumanızda ciddi bir fayda bulunuyor. Küçük ya da büyük olmak üzere birçok esnaf her gün düzenli olarak bankalara başvuruyor ve işletmelerini geliştirmek ya da kafalarındaki planları işletmeye dökebilmek amacıyla bir esnaf kredisi bulmanın yollarını arıyorlar. Bu sebepten ötürü de birçok banka bu konuyla alakalı olarak düzenli olarak sürekli kampanyalar yürütüyorlar. KOSGEB kredisi de devlet destekli bir kredi tipi olmasıyla biliniyor. Bu kredi tipi sayesinde, özellikle ev hanımları ve girişimci kadınlar devletin oldukça fazla sunmuş olduğu imkandan faydalanabiliyor ve daha sonra ise son derece büyük bir sermayeyle kendi işletmesini açabiliyor. Aynı zamanda bu sermaye ile işletme açıldıktan sonra dahi devlet girişimciyi her alanda desteklemeye devam ediyor.

KOSGEB Dışında Krediler

KOSGEB dışında bankaların da birçok kredi tipi bulunuyor. Bu kredi tipleri arasın esnafın yanında olmasıyla en çok bilinen banaklardan bir tanesi Garanti olarak dikkat çekiyor. Özellikle Garanti Bankası, son zamanlarda oldukça fazla yapmış olduğu kampanyalarla küçük ya da büyük esnafı kendisine çekmeye devam ediyor.

Kobi Kredisi – QNB Finansbank

Finansbank QNB Bankası ile birleştikten sonra ortaya oldukça fazla büyük ölçekli bir firma çıkı. Bundan sonra, Finansbank düzenlemiş olduğu kampanyalarda küçük esnafa oldukça yer verecek. Birçok kampanyayla düzenli olarak girişiminizin desteklenmesi adına yardım alabiliyorsunuz. Günümüzde neredeyse her banka, daha fazla müşteri elde etmek amacıyla birçok kampanyaya imza atıyor. Esnaf kredisi ismiyle bilinen Kobi kredileri ise kendilerini bu şekilde belli ediyorlar. Aynı zamanda pek çok fazla marka, İş Bankası, Yapı Kredi yada İNG Bank gibi, işletmeler son derece büyük avantajlardan faydalanabiliyorlar. Hal öyle olunca çok sayıda kişi bankalara giderek esnaf kredisi almak için başvuruyor. Bununla birlikte 48 aya varan vade imkanı sunulması ise pek çok esnafın bankaya başvurması için oldukça önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. 2017 yılında esna kredilerinin durumu hakkında henüz bankalardan gelen bir açıklama bulunmasa da bu sene de birbirinden güzel avantajların bizi beklediğini söylemek de kesinlikle mümkün olabilmektedir. İsterseniz KOSGEB kredisine başvurabilir ve iş evren olmanın keyfini de sürebilirsiniz.

Ayrıca kredi notu öğrenme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ilgili adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Teşekkürler.

Reklam Alanı 5
336x280

Üye OlŞifremi Unuttum